Zeynep Ocak

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun oldu. Farklı alanlarda çalıştıktan sonra yaklaşık 15 yıl ilaç sektöründe satış temsilcisi olarak çalıştı. 2013 yılının son günlerinde yıllarca çok severek çalıştığı firmadan ve sektörden ayrıldı.

Kişisel gelişim alanındaki yolculuğu, 2011 yılında Tamer Dövücü’den Optimum Denge Modeli eğitimi ile başladı. ODM 1’den sonra NLP eğitimi almaya karar verdi. 2012’de Robert Dilts, Judith DeLoizer  ile NLPU’ya  California Santa Cruz’a NLP Uygulayıcı eğitimi aldı. Dönüşte ODM 2, Yaşam ve Öğrenci Koçluğu eğitimleri geldi.

2013 yılında tekrar NLPU’a gitti, NLP uzman uygulayıcı sertifikasını aldı.

Bu arada 2012 yılında kendi yogaya yapmaya başlamıştı. 2014 yılı başında Başak Bodur ile yoga eğitmenliği eğitimine başladı. Tamamladıktan sonra, Kids Yoga ve Kadınlar ve Yoga eğitimlerini de aldı. 2016 yılında Kahkaha Yogası liderliği eğitimi aldı. 2016 yılı sonunda Cem Şen’in Yi Jin Jing eğitimine katıldı.

2017 yılındaHasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Aile Danışmanlığı ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans eğitimlerini tamamladı. Yine 2017’de Devrim Akkaya’dan Yoga Hocaları için Yin Yoga eğitimi aldı. Mayıs 2017’de Hindistan’a giderek Dr. Madan Kataria’dan Kahkaha Yogası eğitmen eğitimi alarak Kahkaha yogası eğitmeni oldu.

Kahkaha Mucizesi adı altında hem sosyal sorumluluk projelerinde hem de kurumsal şirketlerde kahkaha yogası etkinliklerine devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

adminZeynep Ocak