Hakkımızda

 

Biz, kendi kişisel yolculuklarının 26 yıl sonra yeniden bir araya getirdiği iki arkadaşız.

Tanışıklığımız 1989 yılına dayanıyor. Zeynep Halkla İlişkiler 1. Sınıf, Bengül, Radyo Televizyon 2. Sınıf öğrencisi…  Aynı havayı soluyoruz, aynı kantinde çay içiyoruz, benzer şeylere gülüyoruz, benzer şeylere ağlıyoruz. Bir gün aynı geziye gidip birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında  da karşılaşmalarda merhabalaşmalar ve ayak üstü sohbetler…

Okul bitiyor, bir daha birbirimizden haber almıyoruz.  Bengül eşinin görevi nedeniyle yurtdışında farklı ülkelerde yeni yaşamlar kuruyor. Zeynep ise farklı iş alanlarında çalıştıktan sonra uzun süre İlaç sektöründe kalıyor. Bengül ve Zeynep fotoğraflarda kalmış birkaç gülümseme o zaman… Ta ki Facebook çıkana kadar. Facebook çıktığı sırada herkeste olduğu gibi eski arkadaşlar birbirini bulup ekliyor. Bengül ve Zeynep de birbirini ekliyorlar. Bir türlü bir araya gelemiyorlar, birkaç mesaj, buluşma çabaları da sonuç vermiyor…  Farkediyorlar ki benzer bir yoldalar.

Bengül, Nefesle başlayan yolculuğuna Metin Hara ile devam ediyor. Zeynep NLP ile başlayan yolculuğuna yoga ile devam ediyor.  Tesadüfe inanıyorsanız; bir tesadüf sonucu bu iki kadın bir araya geliyorlar. Ve birlikte Kahkaha Yogası yolculukları başlıyor.

Birlikte çok eğlenerek, insanların yüreklerine dokunmaya, kahkaha mucizesini yaymaya çalışıyorlar

adminHakkımızda